Nejstatečnější leguán na světě: Dokázal uniknout armádě hadů

VIDEO - Příroda autor: art

Pokud si někdo vybral svůj díl štěstí na celý život, pak to byl tenhle neskutečně statečný leguán. Zaútočila na něj celá horda hadů a přestože situace byla vyloženě zoufalá, ještěr takříkajíc zachoval studenou hlavu. I když to jednu chvíli dokonce vypadalo, že je po něm, leguán chladnokrevně unikl. 

Mládě leguána v hadím sevření

Mládě leguána v hadím sevření,zdroj: repro BBC

Dramatickou scénu zachytili filmaři na Galapágách během natáčení nové řady oblíbené série Planet Earth sira Davida Attenborougha. Její první díl se vysílal v neděli a stal se z něj okamžitě hit především díky nejšílenějšímu úniku v dějinách filmu.

Mládě leguána se sotva vylíhlo a svět mu rovnou ukázal svou drsnou tvář. Za malým ještěrem se vydala nejprve jedna štíhlovka, pak další, a po chvíli už měl v patách celou hadí armádu.  

Horda štíhlovek se ho dokonce zmocnila, leguání mládě se ale ze smrtonosného chumlu dokázalo vymanit a pár dramatickými skoky přes kameny si nakonec proklestilo cestu ke svobodě.

Situace přitom byla zajímavá i z "hadí perspektivy". Bylo to totiž poprvé, kdy se podařilo nafilmovat hromadný lov hadů. Nepostupují sice společně, každý loví sám za sebe, přesto jsou to z dokumentárního pohledu velmi zajímavé záběry. 

Zápas malého leguána o holý život pochopitelně okamžitě dobyl internet. A memy na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Tagy: zvířata a příroda

Zdroje: BBC,Vlastní