Na pultech se objevilo první geneticky modifikované jablko. Nehnědne

- Příroda autor: Lenka Dvořáčková

Po rozkrojení a vystavení kyslíku nezhnědne - první geneticky upravené jablko se dostalo do obchodů. I když zatím jen amerických, kde má svým dlouhotrvajícím "bezchybným" vzhledem motivovat zákazníky k větší konzumaci ovoce a menšímu plýtvání jídlem.

Ve Spojených státech je pro konzumenty důležité, aby jídlo vypadalo "sexy". Což jablko, které na řezu zhnědne, příliš není. Ilustrační snímek

Ve Spojených státech je pro konzumenty důležité, aby jídlo vypadalo "sexy". Což jablko, které na řezu zhnědne, příliš není. Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Nakrájíte-li jablko, během několika minut na řezu zhnědne. Může za to enzym polyfenol oxidáza, ovoce zabarví po vystavení kyslíku. Více než dvě desetiletí vědci tvořili jablko, které tuto vlastnost – kvůli které už není pro konzumenty tolik sexy – mít nebude. Až nakonec vzniklo takzvané "arktické jablko", které bylo geneticky upraveno tak, aby obsahovalo méně polyfenolu oxidázy.

Arktickou verzi genetici vytvořili u třech odrůd: Granny Smith, Golden Delicious a Fuji. V průběhu prosince se tato jablka začala prodávat v oblíbené formě "ready to eat", tedy už nakrájená a zabalená.

Na tomto geneticky upraveném ovoci se může ukázat, jestli mají GMO potraviny šanci ve Spojených státech uspět ve větším měřítku. Autoři nehnědnoucího jablka tomu věří, protože v kontejnerech nyní končí tuny jablek, která Američané odmítli sníst, protože po rozkrojení zhnědla a nevypadala tak už tolik vábně.

Tagy: ovoce genetická modifikace genetika věda a poznání GMO

Zdroje: QUARTZ