Články autora: Nedd

Příroda

Vědci hledali nejchytřejší psí plemeno. Výsledek je překvapující

Finští výzkumníci testovali tisícovku psů a určili, které plemeno je nejinteligentnější. Překvapivě to není border kolie.
Člověk

Jak si udržet zdraví, když musíte sedět u počítače. Vědci dospěli k prostému receptu

Čeká vás dnes další den, který strávíte v kanceláři u počítače? Pak byste měli vědět, že existuje jednoduchý způsob, jak omezit zdravotní rizika celodenního sezení. Zjistili ho výzkumníci z Kolumbijské univerzity v New Yorku.
Člověk

Horší než auta nebo průmysl. Plynové sporáky vyvolávají astma u dětí

Emise toxických chemikálií z plynových sporáků mohou vytvářet horší znečištění než automobilová doprava nebo průmysl, upozorňuje nová studie. Jejich důsledkem bývá astma u dětí.
Technologie

Válka na Ukrajině nás posouvá k éře zabijáckých robotů

Nasazení dronů na Ukrajině může být předehrou k nástupu autonomních bojových robotů.
Příroda

Novoroční ohňostroje jsou toxickou sprchou. Zakažme je, vyzývají vědci

Během ohňostrojů se do prostředí snesou desítky tun toxických látek, upozorňují experti z české Akademie věd. Kdyby takové množství nebezpečných chemikálií vypouštěl průmyslový podnik, čelil by soudnímu řízení a uzavření.
Technologie

Šikmá věž v Pise je čím dál rovnější

Když se podíváte na šikmou věž v Pise, patrně vás napadne otázka. Kdy se zřítí? Tahle ikonická stavba se však narovnává.
Vesmír

Země pohlcovaná černou dírou by umírala za zářivého ohňostroje

Jak by vypadal konec naší planety v černé díře? Vědci se v popisu takového děsivého scénář rozcházejí. Zajedno jsou jen v tom, že by to s námi a se Zemí nedopadlo dobře.
Vesmír

Splashdown! Loď Orion s figurínami se vrátila od Měsíce, šplouchla do oceánu

První mise programu, který má dostat člověka zpátky na Měsíc, se uzavřela. V neděli v 18:40 SEČ dopadl modul vesmírné lodi Orion na padácích do Pacifiku nedaleko mexického ostrova Guadalupe.